Zlý prezident

Dnešok Zlého prezidenta

Zlý prezident doma

Zlý prezident je doma charakteristický najmä tým, že nemá vlastnú tvár a vlastný názor. Jeho politická minulosť, keď verne stál po boku Vladimíra Mečiara v časoch divokej privatizácie, únosu syna prezidenta, výbuchov automobilov dôležitých svedkov a protiústavného zbavenia poslaneckého mandátu poslanca Gauliedera, je tou najhoršou referenciou pre jeho pôsobenie v úrade. Navyše nebyť toho, že sa ho Mečiar zbavil, bol by stál verne po jeho boku aj teraz.

Niet divu, že zlý prezident po takýchto skúsenostiach nemá tvár. A nezískal ju ani za 5 rokov jeho pobytu v prezidentskom paláci.

Zlý prezident iba vzácne vyjadruje vlastný názor, spravidla je servilným služobníkom koalície. V skutočnosti ho nikdy nezaujímali zásadné otázky, ktoré počas tej doby rezonovali v spoločnosti.

Na otázku Ste za vybudovanie skládky odpadov v Pezinku? odpovedal tak, ako vždy:

Ivan Gašparovič (s podporou Smeru a SNS): Problematika vybudovania skládky v Pezinku je sporom medzi samosprávou, niektorými orgánmi štátnej správy a súkromnými osobami. Otázka vyriešenia tohto sporu teda stojí na dohode jeho účastníkov, resp. rozhodnutí nezávislého súdu vo veci sporu. (zdroj: denník SME)

Nezainteresovane, nemastne a neslane. Prečo jasne nepovedal, že celá skládka smrdí? Prečo sa neangažoval v celej veci už skôr? Prečo odpovedal a v skutočnosti nič nepovedal? Prečo sa nepostavil na stranu zúfalých Pezinčanov?

Pretože Zlého prezidenta to nezaujíma.

Rovnako ako ho nezaujímala vražda Daniela Tupého, kauza Hedvigy Malinovej, škandály ohľadom prevodov pozemkov a netransparentných tendrov na ministerstvách (veď išlo o miliardy!), alebo dopady finančnej krízy. Nezaujíma ho ani situácia slovenského školstva, či zúfalý stav zdravotníctva. Na miesto toho sa zabáva, jazdí preteky do vrchu, zúčastňuje sa kultúrnych akcií, uráža sa na novinárov a odmieta ich púšťať na svoje tlačové konferencie.

Taký je zlý prezident.

Zlý prezident v zahraničí

Zahraničné aktivity nášho prezidenta sú známe predovšetkým tým, že si mýli pápeža Benedikta s Dominikom, nevie, že Srbsko nemá pobrežie, hovorí o Libanonských zmluvách a na valnom zhromaždení OSN rozpráva o stabilizácii západného balkónu.

Žiadna katastrofa, keby svoje prerieknutia vyvažoval poctivou a dôslednou prácou (nie len reprezentáciou) pre Slovensko v zahraničí. Škoda, že jeho aktivity neboli viditeľnejšie, keď Slovensko riešilo výpadok dodávok plynu z Ruska, v miestach, kde naši vojaci riskujú život v zahraničných misiách, keď sa na Slovensku burcovali národnostné vášne, alebo keď sa za našimi hranicami rokuje o ekonomickej kríze.

Privítal v Bratislave prezidentov Busha a Putina, aj anglickú kráľovnú. Dokonca ho prezident Bush pozval na návštevu do oválnej pracovne. Akú mal na tom však Zlý prezident zásluhu a aké robí Slovensku meno, keď nehovorí cudzími jazykmi a na návštevu sa nevie dôkladne pripraviť?

Za všetko hovorí pozorné oko fotografa, sledujúce jeho návštevu u prezidenta Busha - Zlý prezident mal ťahák, ktorý si potreboval do poslednej chvíle čítať ako žiak pred písomkou. Zlý prezident nie je evidentne schopný samostatne používať cudzí jazyk a navyše nevyužil čas od chvíle, keď sa o návšteve dozvedel, na dôkladnú prípravu:

./img/GB1.jpg./img/GB2.jpg./img/GB3.jpg./img/GB4.jpg./img/GB8.jpg

Zlý prezident pred časom odpovedal na otázku denníka SME:

Je dôležité, aby prezident ovládal angličtinu? Akými cudzími jazykmi hovoríte?

Ivan Gašparovič (s podporou Smeru a SNS): Pri každom oficiálnom stretnutí je z protokolárnych dôvodov zabezpečený tlmočník, pretože nie všetci členovia jednotlivých delegácií hovoria jedným a tým istým jazykom. (zdroj: sme.sk)

Dobrý prezident by sa mal spoliehať predovšetkým na seba a nie na tlmočníkov.